telefon: +48 (22) 2268484 | e-mail: sklep@oczkawodne.net

PondClarin 25l na 500 000 L

4056-201903281441454495342
Dostępność: produkt dostępny
Cena: 1303,38 zł Brutto (w tym VAT 23%)
Cena:1059,66 zł netto
Cena bez rabatu:1798,26 zł Brutto
szt
Producent: brak
Kod: 10802
Opis

 

PondClarin – środek ekologiczny szybkodziałający 25 l na 500 000 litrów wody.


Klaruje i oczyszcza mętną wodę, likwidując efekt zazielenienia wody we wszystkich zbiornikach wodnych.

 

PondClarin zawiera naturalne związki humusowe i ekstrakt z kory drzew. Działa szybko i skutecznie, powodując opadanie na dno zbiornika różnego rodzaju drobnych zawiesin i glonów, które zbijają się w kłęby łatwe do usunięcia mechanicznego. Woda staje się czysta i przejrzysta nawet już po kliku godzinach, co zależy od stopnia zanieczyszczenia zbiornika wodnego. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla środowiska i życia biologicznego, w przeciwieństwie do chemicznych środków klarujących wodę. Jako produkt ekologiczny i naturalny PondClarin  nie zawiera: herbicydów, pestycydów, poliakryloamidów oraz aluminium.

 

Jak aplikować PondClarin?

 

Wstrząśnij przed użyciem, a następnie równomierniej rozlewaj preparat po powierzchni stawu w dawce:  25 litrów PondClarin na każde 500 000 litrów wody. Początkowo zbite kłębki zawiesiny i glonów mogą unosić się  przy powierzchni wody, ale nietknięte – szybko opadną na dno stawu, skąd mogą zostać usunięte mechanicznie (ręcznie) lub wchłonięte przez system filtracyjny. W silnie zamulonych zbiornikach wodnych muł i szlam mają mniejszą tendencję do zlepiania się dlatego mogą osłabić działanie preparatu. W takiej sytuacji dobrze jest zaaplikować PondClarin w większej ilości i dodatkowo wspomóc jego działanie preparatem bakteryjnym EcoGerm Ponds, który przyspieszy proces rozkładu wszelkich kłaczków i grudek. Ponowna aplikacja PondClarin może nastąpić minimum po tygodniowej przerwie.

 

 

Dlaczego warto stosować PondClarin?


 

  • Przeznaczony jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego (oczka wodne, stawy kąpielowe, stawy rybne, itp.);
  • Działa szybko i skutecznie – przejrzystość wody w niektórych przypadkach osiągana jest już po kilku godzinach;
  • Nie ma zagrożeń wynikających z przedawkowania preparatu – jest bezpieczny w użyciu nawet w najbardziej wrażliwym środowisku wodnym;
  • Aplikowany wraz z preparatem EcoGerm Ponds ułatwia oczyszczanie zbiorników wodnych, w których nie ma systemów filtracyjnych;
  • Zapobiega zatrzymywaniu się cząstek stałych na skrzelach ryb, które mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń, a nawet śmierci.

 

 

Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma
Proszę czekać