telefon: +48 (22) 2268484 | e-mail: sklep@oczkawodne.net

AlgoSplit 10kg 300.000l

4051-201903281437038502053
Dostępność: produkt dostępny
Cena: 475,06 zł Brutto (w tym VAT 23%)
Cena:386,23 zł netto
Cena bez rabatu:648,70 zł Brutto
szt
Producent: brak
Kod:
Opis

 

AlgoSplit – szybkodziałający preparat zabijający glony nitkowate.

Usuwa nawet najbardziej oporne glony nitkowate, oraz  wspiera proces rozkładu osadów i mułu. Dobrze napowietrza wodę i likwiduje brzydkie zapachy.

 

AlgoSplit to preparat w granulkach, bazujący na nadtlenku wodoru, który po zetknięciu z wodą rozkłada się na wodę i tlen. Dzięki natychmiastowemu uwolnieniu aktywnego tlenu szybko niszczy nawet najbardziej uciążliwe glony nitkowate, wypychając je ku powierzchni lustra wody. Glony zgromadzone pod powierzchnią wody można łatwo usunąć np. podbierakiem, natomiast ich obumarłe szczątki trafiają do filtra. AlgoSplit jest bezpieczny dla środowiska i życia biologicznego.

 

 

Jak aplikować AlgoSplit?

 

Na każde 30 000 l wody należy podawać 1 kg preparatu (najlepiej przed południem), rozsypując  go równomiernie po powierzchni zbiornika wodnego lub bezpośrednio na glony nitkowate (nie syp preparatu bezpośrednio na rośliny). Jeżeli chcesz stosować preparat prewencyjnie – aplikuj go raz w tygodniu po 500 g. W przypadku, gdy działanie AlgoSplit jest zbyt słabe, zwiększ jego dawkę. Preparat możesz stosować wielokrotnie w ciągu sezonu.

 

AlgoSplit aplikuj w rękawicach ochronnych i zachowaj ogólne środki bezpieczeństwa.  Nie dopuszczaj do kontaktu preparatu ze skórą lub oczami (może działać drażniąco).

 

 

Dlaczego warto stosować preparat AlgoSplit?

 

  • Przeznaczony jest do każdego rodzaju zbiornika wodnego (oczka wodne, stawy kąpielowe, stawy rybne, itp.);
  • Można aplikować go bezpiecznie wiele razy w ciągu sezonu – nie zawiera metali ciężkich ani biocydów organicznych i nie odkłada się w żywych organizmach; nie ma możliwości przedawkowania preparatu;
  • Działa niezwykle szybko, efekty widoczne są już po kilku minutach od zastosowania preparatu;
  • Zwalcza również śluzowce, które żyją w symbiozie z glonami nitkowatymi, dzięki czemu można skuteczniej usuwać glony w sposób mechaniczny.

 

 

Pamiętaj, że:

 

  • Zamontowanie jednego lub kilku skimmerów w zbiorniki wodnym wyraźnie usprawni proces oczyszczania wody z martwych glonów;
  • Zastosowanie dodatkowo preparatów PhosSorb i EcoGerm Ponds znacznie przyspieszy rozkład pozostałości po obumarłych glonach;
  • AlgoSplit nie powinno się  stosować przy pH wyższym niż 8,5 i twardości węglanowej wody niższej niż 5, a także nie wcześniej niż trzy dni od ostatniej aplikacji.
Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma
Proszę czekać