telefon: +48 (22) 2268484 | e-mail: sklep@oczkawodne.net

Soll FischMineral 25kg (250.000L)

FischMineral[1][1][1][1][1].jpg
Dostępność: produkt dostępny
Cena: 2286,36 zł Brutto (w tym VAT 23%)
Cena:1858,83 zł netto
szt
Producent: brak
Kod: 10821
Opis
FischMineral®Zawiera konieczne dla życia minerały i pierwiastki śladowe, w stężeniach dokładnie dostosowanych do potrzeb ryb, wspomagając w ten sposób ich zdrowie. Podwyższa twardosć węglanową i tym samym zapobiega wahaniom pH. Produkt czysto minerlany.
Skutek i korzyści


FischMineral® służy do profilaktycznego zastosowania w wodzie w stawach ozdobnych i biotopach i chroni w ten sposób ryby przed sytuacjami stresowymi (zła jakość wody, zbyt ciepła pogoda, silny rozwój glonów), które zagrażają ich zdrowiu. Również znajdujące się w wodzie trujące dla ryb substancje jak amoniak i azotyn są unieszkodliwiane. FischMineral® pomaga zapobiegać pasożytniczym chorobom ryb, oczyszczać wodę i uwolnić ją od nieprzyjemnych zapachów, jak również osiągnąć wzmocnienie odporności i żywotności ryb. FischMineral® zawiera aktywny tlen, który oczyszcza wodę i usuwa nieprzyjemny zapach, który często pochodzi ze zredukowanych, gnijących odpadów. FischMineral® ma działanie dezynfekujące i służy rybom jako profilaktyczna ochrona przed infekcjami i zarazkami chorobowymi. Dzięki jego bardzo wartościowej kombinacji substancji aktywnych FischMineral® stabilizuje jakość wody biotopu i zwiększa jego zdolność do samooczyszczania; toksyczność azotynu dla ryb zostaje znacznie obniżona.


Dawkowanie:


100g FischMineral® na 1.000 litrów (1 metr sześcienny) wody stawowej


Optymalny czas zastosowania


Wiosną ryby są szczególnie podatne na infekcje i zakażenia pasożytnicze, ponieważ są jeszcze osłabione przez zimę, podczas gdy aktywność zarazków i pasożytów wzrasta w wyniku rosnących temperatur. Zastosowanie FischMineral® przed zamarznięciem stawu w zimie polepsza zaopatrzenie w tlen pod pokrywą lodu i zaopatrzenie ryb w minerały i pierwiastki śladowe podczas zimowania. Ponadto FischMineral® powinno się stosować profilaktycznie w czasie miesięcy letnich. Dzięki temu ryby mogą lepiej znieść sytuacje stresowe, do których dochodzi właśnie z powodu wyższych temperatur, wysokich stężeń azotynu etc.


Otrożność


W przypadku masowego kwitnienia glonów nitkowatych powinno się zastosować FischMineral® dopiero po zastosowaniu Söll FadenalgenVernichter względnie Söll AlgoSol® lub Söll AlgoSol® forte.


Aplikowanie


FischMineral® należy rozprowadzić równomiernie po powierzchni stawu, nie rozpuszczawszy go uprzednio w wodzie!


 

Jesteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma
Proszę czekać